Sistem Grafik Açıklaması
TEKNİK ANALİZ

© 2017 Tüm hakları saklıdır. Burada yer alan bilgi, yorum ve grafikler T/A tarafından yazılmış olup, hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez.

Sermaye Piyasasi Kurulunun Seri : V, No :55 “ Yatırım Danışmanlığı Faaliyetine ve Bu Faaliyette Bulunacak Kurumlara İlişkin Esaslar Hakkinda Teblig’i Uyarinca Yayımlanan Uyarı Notu :"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.Yatırım danışmanlığı hizmeti ; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabılır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

Copyright © 2017      www.Teknik-Analiz.com Tüm hakları saklıdır.

Hiç Teknik Analiz bilmeyen değerli dostlarımın grafiklerimden faydalanmasını sağlamak amacı ile burada temel bilgiler vermeyi amaçlıyorum. Bu bölümdeki açıklamalar sorulan sorulara göre zaman içerisinde şekillenerek son halini alacaktır.


Grafiğimiz hazır bir Sistem sonucu olduğu için kimsenin Teknik Analiz bilmesine gerek yoktur. Bununla beraber bilinmesi gereken belli başlı konuları şu şekilde sıralayabiliriz:


- Şu an için detaylı resim hazırlayamadığım için yukarıdaki standart resim üzerinden açıklamalar yapmaya çalışacağım. Daha sonra detaylı grafik hazır olduğu zaman çok şeyi grafik üzerinde bizzat orada açıklamış olacağım.


- Grafiğin ana gövdesinde Günlük Barları görüyoruz. Şimdilik Gün sonu kapanışına göre hazırlana grafikleri paylaşabildiğim için her barın 1 günü temsil ettiğini düşünebiliriz.


- Bu barlar 2 Temel Renk ile kendisini ifade eder.  Parlak Yeşil ve Kırmızı. Ayrıca 2 tane de yardımcı renk kullanılmıştır. Bu renler Yeşil ve Turuncu ‘dur. Bu yardımcı renkler sizleri doğrudan ilgilendirmez;.Sistemin çalışma akışını gösterir.


     > Eğer Parlak Yeşil varsa Sistem yukarı tetiklenmiş demektir. Kırmızı ‘lardan sonra ilk yeşile geçişte bu rengi göreceksiniz. Çünkü Sistem Tetiklendi ve yön değiştirdi. Yeşil ‘ler devam ederken tekrar gördüğünüz zamanda ise; sistemin iç dinamiği ile yeniden yukarı tetiklendiğini anlayacağız. Burada arzu eden pozisyon arttırabilir


     > Eğer Kırmızı varsa bu da Parlak Yeşil ‘in tam tersi olarak aşağı yöndeki tetiklemeleri gösterir. Aynı kurallar geçerlidir.


- Bir hisseyi Trade etmeğe karar verdiğimiz zaman bu hisseyi eğer uzun zaman takip etmeyeceksek; durum

Sistem Analiz Grafiği ile oluşan son durumu göstermektedir. Kendine özgü bir mantığı vardır ve bu çerçevede ortaya çıkan sonuçları doğrudan grafik üzerinde bizlere gösterir. Tamamen otomatik olarak çalışmaktadır...

Sistem Grafiği ‘nin Açıklaması...                    <28.03.2017- 16:27>

Soru/Yorum için İletişim:


bizim için pek de kârlı olmayabilir. Çünkü Sistem ‘lerin etkisi düzenli takip edilmeleri ile ortaya çıkar.


Şimdi bu bilgileri öğrendikten sonra biz bu grafiklere bakıca ne göreceğiz.:


- Ben tüm hisseler için sonuçları paylaşıyorum. Pozisyon alıp/almamak tamamen sizin insiyatifinizde!..


- Genel olarak:; grafikte renklerin anlamı:


Parlak Yeşil → Sistem Yukarı tetiklendi

Yeşil → Sistem Yukarı devam ediyor


Kırmızı  → Sistem Aşağı tetiklendi

Turuncu → Sistem Aşağı devam ediyor.


Bu renklere ve yönlere bakarak kendi kararımızı verirken sağlama yapmış olabiliriz.


- Bir hisseyi almayı düşünüyoruz ve grafiğe baktığımız zaman Turuncu/Kırmızı renkler mevcutsa; en azından bir kere daha düşünmenizi tavsiye ederim. Yön aşağıyı işaret ettiği için daha aşağılara düşme ihtimali olduğundan sonu zararla bitecek bir işlem olabilir.


- Eğer almaya karar verdiğimizde Yeşil ‘ler çoktan başlamışsa bu durumda yine Trend yukarıya döneli çok zaman olduğu için yine dikkatli olmak lâzım. Çünkü siz aldıktan sonra ertesi gün veya aynı gün kırmızı ‘lar boy göstermeye başlayabilir. Yeşil ‘lerin başında alan birisi en azından zarar etmeden veya az bir zararla kurtulabilse da, siz almak için geç kalmış olduğunuzdan zarar kaçınılmaz olacaktır.


- Şimdilik kısaca bu şekilde bir açıklama yapmış olayım. Sorularınızla ve zaman içerisinde benim eklemelerimle bu sayfa tam şeklini alacaktır.

Ziyaretçi Bilgileri Ziyaretçi Bilgileri
» 0 Online

Bugün
» 4 Farklı IP
» 6 Ziyaretçi

Toplam
» 36568 Toplam Ziyaret

Konum:
IP: 54.225.57.230